"Геліос" - "Гірник-Спорт" - 1:3. Звіт про матч

Заключна домашня гра у першості України сезону 2017/18 рр. принесла "сонячним" негативні емоції, однак, незважаючи на всі наявні кадрові проблеми, команда порадувала змістовною грою та самовіддачею.

13.05.2018 - 14:00

У попередньому турі "Геліос", як відомо, відмовився від виїзного матчу з "Рухом". Причина - дискваліфікації та травми футболістів, через що у розташуванні тренерського тандему Анатолій Серьогін-Віталій Комарницький було лише вісім польових гравців. З такою кількістю виконавців вплутуватися в бій у Винниках було б верхом абсурду. Напередодні ж поєдинку проти "Гірника-Спорт" кадрова ситуація у "сонячних" дещо покращилася, але вона все ще була проблемною. У заявку клубу були включені 22-річний захисник Микола Павлюк та 21-річний півзахисник Олександр Медведь. Крім цього, повернулися до основноЇ обойму колективу Артем Козлов та Ілля Глушицький, які мали фізичні проблеми. Проте через дискваліфікації партнерам не могли допомогти Ігор Луценко, Євгеній Чепурненко і Антон Котляр, а також травмовані Сергій Лобойко та Сергій Кравченко.

Матч харків'яни почали в наступній тактичної розстановці: Іван Биков грав справа у обороні, Ілля Глушицький та Володимир Шопін - в центрі захисту, а Микола Павлюк - зліва; в опорній зоні діяли Дмитро Гранкін та Віталій Субочев, Олександр Медведь розташовувався ближче до єдиного нападника Артема Козлова; Антон Кіча (ліворуч) та Олександр Лебеденко (праворуч) закривали фланги.

Гру обидві команди розпочали активно й старанно. Завзяттям атакувати вони показали все своє бажання домогтися позитивного для себе результату по закінченні 90 хвилин зустрічі. Трохи більш злагоджено та від цього гостріше діяли гості з Горішніх Плавней. Їх гру вели центрбекі Батюшин та Єфремов. Були помітні також Скарлош і капітан Цапій, які колись, як не згадати, захищали кольори "Геліоса". Обидва були сповнені завзяття, помноженого на додаткову мотивацію.

На 8 хвилині відбувся перший у матчі гострий момент. Фаюк при розіграші кутового неприємним для голкіпера ударом з розвороту потурбував Дениса Сидоренка - той виявився до цього готовий. Незабаром все той же Фаюк перевірив реакцію харківського воротаря, завдавши удар у ближній кут. А на 19 хвилині дуель Фаюк - Сидоренко отримала продовження. Сьомий номер гостей вибіг віч-на-віч зі стражем воріт "Геліоса", пішов на його обіграш та завершив свій прорив неточним ударом по воротах. Це був по-справжньому гольовий епізод!

"Сонячні" тут же постаралися перемістити гру ближче до воріт "гірника" Поштаренко. Їм це вдалося, і за дві хвилини харків'яни знайшлися пролом у захисних побудовах "Гірника-Спорт". Кіча класно закрутив м'яч від лівого кутового прапорця, воротар гостей зіграв на виході, але першим на підборі виявився 17-річний Биков. Він відразу приклався до м'яча з-за меж штрафного. Поштаренко на удар зреагував, але на добиванні вчасно нагодився Глушицький. На розчарування шанувальників "Геліоса", радість голу скасував помічник арбітра, який зафіксував положення поза грою.

Після цього команди продовжили паритетну боротьбу. Вони обмінювалися атаками, але більше м'яч перебував все ж у центрі поля. І на 37 хвилині як грім серед ясного неба відбувся гол гостей. "Гірники" отримали право на штрафний на правому фланзі своєї атаки. Поки ж "сонячні" при підготовці до стандарту розподіляли ролі, Батюшин навісив до ближньої стійки на Фаюка, який головою пробив впритул зі стійкою. 0:1 ...

Гол-конфуз гравців "Геліоса" не деморалізував. Він був образливий, але у них ще було в достатку часу, щоб повернутися у гру. І ще до перерви "сонячні" добилися успіху. На першій компенсованій хвилині тайму перед штрафною гостей на газоні опинився Гранкін. Пробити зі стандарту вирішив Кіча й не схибив. Немов рукою він перекинув м'яч поверх стінки з гравців "Гірника-Спорт" та доставив його до ближної дев'ятку. 1:1!

Домігшись успіху, харків'яни по перерві мали зіграти на закріплення успіху. Спочатку це повинно було виражатися у раціональності дій та обережності. Але на жаль... Вже на другій хвилині другого тайму вони знову опинилися в ролі наздоганяючих. Все той же Батюшин вдруге за матч віддав зі стандарту результативну передачу. Тепер його пас знайшов Аксьонова, який у штовханині перед воротами "Геліоса" зумів доставити м'яч за призначенням. 1:2.

Події на полі в другому таймі розгорталися під акомпанемент нудного дощу. Тривав він десь півтайма та негативно впливав на те, як "сонячні" вишукували контрзаходи проти лідируючого положення суперників. Коли ж опади пішли на спад, а в рядах "сонячних" з'явилися свіженькі Ігор Кошман та Вадим Абєлєнцев, то і біля воріт Поштаренка стало цікавіше й гостріше. Кошман стабільно нагнітав зліва, справа намагався не відставати Лебеденко, відчайдушно нав'язували боротьбу попереду Ведмідь та Абєлєнцев, підключалися до атак Субочев, Гранкін і навіть Глушицький. На жаль, не все у гравців "Геліоса" виходило так, як хотілося, при творенні. Іноді підводив поспіх, іноді їм явно не щастило з останнім пасом, а деколи дивну прихильність до гостей проявляв арбітр зустрічі. Однак харків'яни йшли вперед та не здавалися.

"Гірники" з Горішніх Плавней у заключній чверті матчу виключно контратакували, проте робили це досить неприємно. До того ж, при можливості вони завжди включали пресинг ще на половині "сонячних", чим збивали атакуючий запал господарів. Більш того, саме така тактика у підсумку принесла гостям успіх уже у компенсований час матчу. Під тиском Глушицький забарився з винесенням м'яча вперед, сферу перехопив Бафталовський та холоднокровно майже розстріляв Сидоренка метрів з восьми. 1:3 - "Геліос" поступився, але в бруд обличчям в наявній ситуації явно не вдарив.

 

Прес-служба ФК "Геліос",

світлина - прес-служби ФК "Гірник-Спорт"