Сумуємо...

Пішов з життя заслужений тренер, заслужений працівник фізичної культури та спорту України, майстер спорту УРСР, педагог та організатор Віталій Микитович Зуб.

04.03.2018 - 21:00

Ім'я Віталія Зуба було, є і буде ще довго у пам'яті всіх любителів харківського футболу і спорту, адже більшу частину життя він присвятив саме найпопулярнішій в світі грі, ставши її легендою. У 1947 році він був зарахований до команди майстрів харківського "Локомотиву". Восени 1948 нападаючий харківського "Локомотива", вигравши разом з партнерами по команді фінальну пульку, вперше вивів її до Класу "А" чемпіонату СРСР.

У 1951 році Зуб приймає рішення перейти вдо московскої команди "Динамо", де практично відразу сміг закріпитися в основному складі. У складі "Динамо" грав на Берлінському всесвітньому фестивалі молоді і студентів у 1951 році, у міжнародних матчах в Індії, Бірмі, Індонезії, Румунії та інших країнах. У 1953 році, повернувшись до рідного Харкова після трирічного виступу у складі московського "Динамо", Зуб став капітаном та провідним гравцем "Локомотива", потім "Авангарду", а у 1958 році очолив його вже у якості наставника.

Саме під його керівництвом команда завоювала місце у Класі "А", де дебютувала в 1960-м. У співдружності з легендарним футболістом московського "Торпедо", а згодом - ідомим тренером Олександром Пономарьовим, якого сам і запросив до керівництва командою "Авангард", Віталій Зуб привів її до шостого місця у чемпіонаті СРСР 1961 року, що стало найвищим досягненням харків'ян в цьому змаганні радянського футболу.

Очолюючи з січня 1976 року Комітет з фізичної культури та спорту Харківського облвиконкому, Віталій Зуб постійно втілював в життя новаторські ідеї розвитку масового спорту та спорту вищих досягнень. Цей період був особливо плідним у історії розвитку харківського спорту.

З 1990 року діяльність Віталія Микитовича Зуба пов'язана з Харківським державним інститутом фізичної культури (Державною академією фізичної культури), спортивним вузом Слобожанщини, в якому він займав спочатку посаду проректора по спорту, а потім помічника ректора. Саме Зуб разом з професором Філем за підтримки керівників міста й області повернули Харкову спортивний ВНЗ.

Про високі професійні та людські якості Віталія Микитовича свідчать його численні почесні звання та урядові нагороди, серед яких - орден "За заслуги" 3-го ступеня. Але особливо дорогий є головна нагорода: це вдячність, повагу й любов соратників, учнів та друзів всіх любителів спорту.

Світла пам'ять про Віталія Микитовича Зубі назавжди залишиться у наших серцях. ФК "Геліос" висловлює щирі співчуття рідним й близьким покійного, і всім хто по життю був з цією видатною людиною!

 

"Сонячна" команда ФК "Геліос"