Кубок України. "Геліос" - "Оболонь-Бровар" - 0:0, пен. 3-1. Звіт про матч

У другому етапі розіграшу Кубка України сезону 2017/18 рр. "сонячні" у рідних стінах здобули непросту перемогу над "пивоварами" Києва, перегравши їх у серії післяматчевих пенальті.

середа, липня 26, 2017 - 23:45

Після перемоги над "Авангардом" (3:1) у 2 турі першості країни в Першій лізі наставник "Геліоса" Сергій Сизихін зробив у стартовому складі підопічних одразу десять (!!!) перестановок. У строю залишився один лише капітан команди Сергій Лобойко. У центрі оборони пару йому склав новачок Олександр Томенко, місця по флангах в обороні зайняли Артем Едуардович Козлов (ліворуч) та Ілля Глушицький (праворуч). В опорній зоні розташувалися Ігор Луценко, Андрій Скарлош та Ігор Семеніна. Фланги на свій відкуп отримали Вадим Абєлєнцев (праворуч) та Ігор Кошман (зліва). Функції наконечника атак на свої плечі взяв Віталій Ольховський. До всього, в воротах харків'ян дебютував Ярослав Котляров.

Що до гостей з Києва, то їх тренерський штаб на подібну масштабну ротацію складу після календарного матчу з "Черкаським Дніпром" (1:0) не пішов. На поле "Геліос-Арени" вийшли десять з одинадцяти виконавців, які починали кувати перемогу в суботньому матчі Першої ліги проти черкащан. Єдина заміна відбулась у воротах, де Федорівского підмінив Ситников.

"Сонячні" почали поєдинок з позиції сили. Вони встановили контроль над м'ячем і почали розхитувати оборонні порядки "пивоварів". Череда насичених позиційних атак господарів до першого в матчі моменту привела вже на 8-й хвилині. Правда, загроза воротам Ситнікова народилася після стандарту. Семеніна закрутив м'яча до 11-метрової - страж "столичних" виявився першим на м'ячі та вибив його у поле.

Промацавши захист суперників, гравці "Геліос" спробували додати. Гості ще щільніше згрупувалися біля своєї штрафної, проте при зручних випадках вони, як пружина, розтискалися у стрімкі контратаки. І на 19-й хвилині внаслідок одного з таких випадів кияни отримали право на аут, після чого створили небезпечний момент у володіннях Котлярова. Сартіна ввів м'яча у гру на височенного Корольчука, той продовжив на Корнева. Послідував удар головою у виконанні досвідченого півзахисника "Оболоні-Бровар" - голкіпер "Геліоса" встиг неймовірним чином зреагувати.

Незабаром Котлярову довелося вступити в гру після удару Коваленко при розіграші кутового. На 23-й хвилині виникла напруга вже біля воріт "пивоварів" й теж після корнера. Крос від Семеніна знайшов Лобойко. Пішло перспективне продовження далі, але вийшло воно у капітана господарів, на жаль, безадресним.

На кінець півгодини футболісти "Оболоні-Бровар" помітно додали. Трохи остудила їх запал й завзяття пауза на водопій. Після неї команди вкотилися у фінальний відрізок першого тайму за рівністю сил. Втім, градус боротьби на полі, як і температури повітря, були досить-таки високим. А ось з моментами в кінцівці першої половини якось не склалося. На 39-й хвилині відбувся удар Терехова зі штрафного - вище. А вже на компенсованих хвилинах з-за меж штрафного низом точно пробивав Ольховський - Ситников м'яча впевнено зафіксував.

Другу 45-хвилинку суперники початку у ритмі кінцівки першої половини зустрічі. М'яч по площі поля переміщався активно, гравці теж рухалися з бажанням й вогником, але реально небезпечних моментів все не було й не було. Впевненіше, як і у дебюті всього матчу, виглядали "сонячні". Вони більше й частіше йшли вперед, діяли, в цілому, більш організовано та компактніше. У середині тайму тренерський штаб "Оболоні-Бровар" зробив спробу заміна освіжити дії підопічних. Але свіженькі Козак та Єременко не відразу знайшли себе в напрузі поєдинку. Куди краще вдалося увійти до поєдинку досвідченому Продану, який на 80-й хвилині замінив Корольчука.

Сергій Сизихін вводити свіжі сили до складу своєї команди став пізніше. І було чого, адже "Геліос" продовжував виглядати краще. Ставка на появу Володимира Шопіна та Антона Кичи виявилася далеко не провальною. Обидва гравці відразу ж включилися до атакуючої роботи всього колектива, але гольову вигоду команді це до завершення основного часу матчу не принесло. 0:0 - після 90 хвилин гри.

Компенсований час почалося з небезпечного, але неточно удару у виконанні Кошмана. А на третій хвилині овертайму з-за штрафної неприємно для Ситнікова поверх нього у дальню праву дев'ятку "вистрілив" Семеніна - голкіпер "пивоварів" до сфери дотягнувся. Гості воліли оборонятися та у атаці взагалі не з'являлися. На 100-й хвилині матчу несильно і неточно з-за меж штрафного "Оборони-Бровар" пробив Кіча. Лише після цього "біло-зелені" вперше за додатковий час створили напругу біля воріт харків'ян. Після кросу справа головою атаку команди завершував Козак - мимо.

За дві хвилини вивести "Геліос" вперед міг Семеніна. З меж "карного" він по діагоналі пробив метрів з 12-ти низом у дальній кут. Ситников, закритий гравцями, на удар дивним чином зреагував. Вберегли "пивовари" свої ворота й на першій доданій до першого додаткового тайму хвилині, коли Лобойко зовсім на трохи не зумів замкнути у далекій стійці подачу з кутового.

Другу додаткову 15-хвилинку команди провели у змінюваних позиційних атаках. Було видно: тривале протистояння та спекотна погода сильно вимотали гравців. Не дивно, що закономірним підсумком дуелі стала серія післяматчевих 11-метрових.

Її з точного удару почав Продан. 0:1. Семеніна у відповідь потужним ударом спрямував м'яча над поперечиною. Але не забив і Єременко, удар якого парирував Котляров. А ось Луценко не схибив - 1:1. Тут же Козак завдав удар у поперечину, а Гранкін - забив. 2:1 - "Геліос" повів у рахунку. Досвідчений Корнев з "точки" завдав сильного удару у стійку, на що Кіча відповів підсумковим разючим "пострілом". 3:1 - "сонячні" виграли та завоювали путівку до третього попереднього раунду Кубка, тобто, 1/16 фіналу, де боротьбу за почесний трофей почнуть команди з другої шістки УПЛ на момент старту поточного сезону.