19.08.2017. ПФК Суми - Геліос - 1:1

19 серпня 2017. Суми. Стадіон "Ювілейний". Початок - о 17:00. 710 глядачів, 33 градусів. Поле - 4.

Арбітр - Євген Петренко (Одеса), асистенти – Дмитро Запороженко, Ігор Рибченко (Запоріжжя). Резервний арбітр – Валерій Кисельов (Суми).

Спостерігач арбитражу – Ігор Павленко (Вінниця).

ПФК "Суми": 23. Олександр Литвиненко, 16. Дмитро Богачов-к, 99. Владислав Бобров, 44. Іраклій Циколія, 7. Микола Квасний (19. Антон Муховиков, 85), 5. Максим Лісовий (3. Віктор Лиховидько, 61), 6. Микола Вечурко (20. Артем Грищенко, 70), 4. Леван Махарадзе, 77. Дмитро Кошелюк, 11. Богдан Душин (14. Ігор Мединський, 90), 15. Олександр Лебеденко.

Запасні: 55. Артем Штанько, 10. Артур Каськов, 22. Єгор Іванов.

Головний тренер – Ілля Близнюк.

"Геліос": 1. Денис Сидоренко, 29. Ілля Глушицький (27. Володимир Шопін, 85), 4. Олександр Томенко, 20. Ігор Луценко-к, 49. Владислав Кравченко (23. Артем Е. Козлов, 46), 21. Дмитро Скоблов, 18. Дмитро Гранкін, 8. Віталій Субочев, 10 Антон Кіча (19. Ігор Кошман, 60), 17. Сергій Кравченко, 99. Артем А. Козлов (13. Максим Зеленевич, 63).

Запасні: 31. Ярослав Котляров, 7. Ігор Семенина, 9. Андрій Скарлош.

Головний ренер – Сергій Сизихін.

Голи: Іраклій ЦИКОЛІЯ, 6 (1:0, Олександр Лебеденко). Сергій КРАВЧЕНКО, 30 (1:1, Сергій Субочев).

Попередження: Скоблов, 27; Глушицький, 54.

* - протокольні дані є офіційними.

 

ОНЛАЙН МАТЧУ

 

Наставник "Геліоса" Сергій Сизихін із тактичних міркувань та обраного на гру плану, а також при наявних у команді кадрових проблемах, в стартовому складі попереднього матчу проти "Нафтовика-Укрнафта" (2:0) зробив три рокіровки. Капітана команди Сергія Лобойко, який отримав травму, у центрі оборони в парі з Ігорем Луценко, до якого перейшла капітанська пов'язка, замінив Олександр Томенко. На лівому краю атак "сонячних" знову розташувався Антон Кіча, а не Ігор Кошман, а справа в обороні не виявилося Володимира Шопіна, зате з'явився Ілля Глушицький.

Матч "червоно-чорні" почали активним тиском на оборону господарів. У кількох перших атаках команди виділявся зліва Владислав Кравченко. Але так вийшло, що саме з його зони в обороні прийшли основні неприємності для харків'ян у дебюті поєдинку. На 2-й хвилині втрата ним м'яча обернулася кутовим, а за чотири хвилини випад "городян" справа приніс їм гол. Лебеденко подав м'яч у порожню зону, намацавши незначний зазор між Владиславом Кравченком та Луценко. На передачу відгукнувся Циколія й відразу по дотичній пробив точно в дальній кут. 1:0...

Швидкий пропущений гол гравців "Геліоса" помітно деморалізував. По-перше, він не був логічним, тому що початок гри ніяких проблем їм взагалі не віщував, а по-друге, сумчани на забитий м'яч явно не награли. Але "сонячним" нічого не залишалося, як приходити до тями та ситуацію виправляти. До паузи на водопій, яка відбулася на 26-й хвилині, харків'яни більш-менш намацали грунт під ногами та навіть встигли провести ряд непоганих розвідувальних вилазок до воріт сумчанина Литвиненко. Намагався чіплятися за м'яч Артем А. Козлов, на 23-й хвилині був добрий, але неточний, дальній удар у виконанні Томенко.

Відразу ж після відновлення гри Дмитро Скоблов лише ціною попередження зірвав випад господарів справа, а за хвилину з невеликим вже перед воротами "Сум" гравці "Геліоса" самі отримали право на штрафний. На газон господарями був покладений Субочев. І саме він, а також Скоблов стали основними дійовими особами ударно розіграного стандарту. Субочев відкотив м'яча Скоблову, той сферу зупинив, а Сергій Кравченко потужним ударом "прошив" стінку із сумчан та відправив м'яча до лівого від себе нижного кута. 1:1! Йшла 31-а хвилина матчу.

Гол "червоно-чорних" помітно надихнув, вони постаралися додати. Однак гострі контратаки гравців "Сум" доставляли їм чималий головний біль. На 35-й хвилині з-за меж штрафного пильність Дениса Сидоренка перевірив Богачов. На цьому, правда, господарі по частині загроз і заспокоїлися, але розгортанням своїх атак в подальшому все ж не дозволяли обороні "Геліоса" на всі 100 відсотків працювати на атаку колективу.

Зате біля протилежних воріт було й спекотніше, й небезпечніше. На 39-й хвилині рефері не зафіксував фол на Сергієві Кравченкові у правого кута поля, а порушення правил на голеадорові харків'ян було більш ніж явним. Втім, у другому таймі арбітр не помічав і більш очевидних порушень, але це було пізніше. На 43-й хвилині Сергій Кравченко навісом з флангу ледь не закинув м'яча під дальню стійку за комір Литвиненко - сфера за півметри від каркаса воріт пішла за межі поля. Уже у компенсований час все той же Сергій Кравченко мав і простір, і швидкість, щоб відразу розкрити оборону сумчан, але на нього не пройшов пас з глибини поля до штрафної. А на другій доданій хвилині від Сергія Кравченка пішов з флангу розкішний крос, але ані Кіча, ані Артем А. Козлов замкнути його не змогли.

У перерві Сергій Сизихін поміняв Владислава Кравченко на Артема Е. Козлова. Заміна була явно спрямована як на оновлення позиції у обороні, так і на посилення атаки. Бажання "сонячних" атакувати відразу після відпочинку підтвердили удари Сергія Кравченка (м'яч був заблокований, що принесло лише кутовий), Кічі, Артема А. Козлова. У продовження відбулися "постріли" Скоблова та все того ж Кічі. Лише на 54-й хвилині зусиллями Лісового господарі вперше по перерві нагадали про свої атакуючі домагання. Щоб ще посилити атакуючий тиск, Сизихін по черзі ввів до гри Кошмана та дебютанта Зеленевич, який розташувався на вістрі атак.

Незважаючи на натиск, оборона "Сум" трималася, а ось рефері матчу сильно "поплив". Не можна виключити того, що його бідного підкосила спека. На 64-й хвилині він знущально не призначив 11-метровий у ворота господарів, чим просто посміявся над "сонячними". Кошман підключив зліва Артема Е. Козлова. Той виконав прострільну передачу в центр штрафної, але пас перервав Бобров. При цьому м'яч він зупинив високо піднятою рукою, стелячись при цьому по газону. Це чистий пенальті, згідно з усіма рекомендаціями, які є у вільному доступі. Далі - більше! Рефері продовжував неодноразово пересмикував розвиток подій на полі. І робив він це виключно на користь сумчан. Часом, все відбувалося під тиском з боку лави запасних "Сум", а часом, складалося враження, арбітр нічого не встигав побачити, а просто вигадував. Але, погодьтеся, придумував він якось дивно.

На 80-й хвилині відразу два гравця "Сум" взяли в оборот Зеленевича та звалили його на газон, а м'яч пішов за межі поля. Арбітр не призначив штрафний, а віддав аут господарям. На 87-й хвилині Грищенко грубо збив Субочева, але усне зауваження отримав гравець "Геліоса", а не "Сум", хоча прагнення сфолити було к раз в діях саме сумчанина. Уже в компенсований час гри суддя залишив без уваги блокування руками в своїй штрафній з боку Боброва. Так захисник навмисне завадив Луценко "відкритися" під подачу зі штрафного. Загалом, господарі до останнього готові були кістьми лягати за нічию, й рефері був їх відданим соратником на цьому шляху.

У такій атмосфері несправедливості "сонячні" самовладання не втрачали, йшли в атаку всупереч усьому. Правда, на 81-й хвилині в завзятті атакувати харків'яни не побачили перед своїми воротами когось із суперників, але виконана ним бісіклета завершилася неточним, хоч і неприємним, ударом. А на останній хвилині компенсованого часу перспективний прорив Субочева справа поштовхом в спину зупинив Циколія. За логікою ситуації, рефері повинен був призначити штрафний та надати "сонячним" можливість його розіграти. Але... Свисток пролунав, але їм арбітр сповістив про завершення поєдинку. Нічия - 1:1.